(ORASUL, 10.00) SPORT – CAMPIONAT – FOTBAL / CSMS a obtinut  victoria cu Sageata Navodari.
(CUZANET,
Iasi, 21 mai) CSMS Iasi a castigat partida a XXVIII-a cu Sageata Navodari. In urma acestei victorii, echipa din Copou se afla pe locul secund in clasament si mai are nevoie doar de patru punte pentru a promova in Liga I de fotbal. Meciul s-a desfasurat sambata de la ora 10.00 pe Stadionul “Emil Alexandrescu”, iar iesenii au reusit sa marcheze doua goluri. Primul sut spre poarta al elevilor lui Ionut Popa a venit in minutul 4, cand ieseanul Ciucur a fost pe punctul de a marca. In minutul 7 tabela arata 1-0 pentru ieseni. Rezultatul final a fost stabilit in minutul 87, cand echipa lui Ionut Popa conducea cu 2-0. Intrarea pe stadion a fost libera. Pe tot parcursul meciului, spectatorii au scandat numele antrenorului iesean, care s-a declarat mandru de acest lucru. “Ma simt ca la presidential Romaniei cand vad ca toti imi scandeaza numele”, a declarat Ionut Popa. In timpul meciului, Florin Prunea, presedintele CSMS, a intrat intr-un conflict cu un spectator, deoarece suporterul respectiv spunea lucruri neadevarate despre meciul de la Galati. CSMS mai are de disputat doua partide pana la finalul campionatului, pe care trebuie sa le castige pentru a putea promova. Echipa din Copou va intalni sambata echipa Dunarea de la Galati, iar la acest meci nu vor putea juca Milea si Vladu, deoarece sunt suspendati din cauza numarului mare de cartonase galbene. / Razvan – Daniel Paduraru