(ORASUL, 16.00) SPORT – FOTBAL – CAMPIONAT / CMSM Iasi a pierdut acasa cu Delta Tulcea.
(CUZANET,
Iasi, 25 martie) Fotbalistii de la Clubul Sportiv Municipal Studentesc (CSMS Iasi) au pierdut ieri, 24 martie, partida cu Delta Tulcea. Meciul s-a terminat cu scorul de 0 – 1, iar singurul gol a fost marcat de Enache Ciju, in minutul `68. Evenimentul s-a desfasurat la ora 11.00, pe stadionul “Emil Alexandrescu” din Copou. Pe parcursul partidei, iesenii au ratat o lovitura de la 11 metri executata de Petrovic, care a nimerit bara. Petrovic a fost eliminate in minutul 160, dupa ce a primit doua cartonase galbene. La doar zece minute de la eliminrare, jucatorul iesean a fost urmat la cabine de Daniel Munteanu, de la Tulcea . CSMS Iasi are, dupa aceasta partida, cinci puncte mai putin decat Delta Tulcea. “Saptamana viitoare, in deplasare la Buzau, avem nevoie de o victorie cu Gloria Buzau. Meciul a fost unul plin de incidente, dar am fi putut castiga daca mingea sutata de Petrovic nu ar fi lovit bara”, a declarat Ionut Popa, antrenor CSMS Iasi. Jucatorii ieseni trimisi in teren au fost: Irimia, Cotiga, Tincu, Camara, Vladu, Milea, Petrovici, Onofras, Cl. Tudor Badic si Herghelegiu. Pentru Delta Tulcea au jucat: I. Filip, Marincau, D. Munteanu, D. Cucu, C. Neagu, Coconasu, Ad. Ionescu, Caju, Bg. Oprea si Henry. Partida a fost arbitrata de arbitrul Ghimbisan. / Razvan – Daniel Paduraru